Jakie kafle do kuchni wybrać?

Płytki ceramiczne z Włoch i Hiszpanii

Jakie kafle do kuchni wybrać?

Jakie kafle do kuchni wybrać?

Kuchnia to serce każdego z domu – z pewnością niejedna pani domu zgodzi się z takim stwierdzeniem. W związku z tym powinna być urządzona perfekcyjnie. Materiałem wykończeniowym, który w kuchni sprawdza się świetnie są różnego rodzaju kafle.

Oferta producentów jest jednak tak bogata, że niejedna osoba może się naprawdę pogubić. Zobaczmy, jakie kafle do kuchni warto wybrać.

Na podłogę czy na ścianę?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy szukamy kafli podłogowych, czy też ściennych. Tym pierwszym stawiamy znacznie większe wymagania. Kafle podłogowe powinny być przede wszystkim dużo twardsze. Warto pamiętać, że w kuchni niejednokrotnie może upaść nam na przykład ciężka pokrywka. Kafle zbyt miękkie szybko ulegną wówczas uszkodzeniu.

Kolor dopasowany do wielkości kuchni

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się wystrojem wnętrz doskonale wie, że za pomocą kolorów można optycznie kształtować pomieszczenie. I tak jeśli kuchnia jest niewielka, warto postawić na płytki jasne, które doskonale będą odbijać światło, sprawiając tym samym, że będzie ona wydawała się większa. W kuchni dużej, przestronnej można pozwolić sobie na kafle nawet bardzo ciemne.