Płytki niemal naturalne

Płytki ceramiczne z Włoch i Hiszpanii

Płytki niemal naturalne

Płytki niemal naturalne

Analizując rynek płytek ceramicznych nie sposób nie zauważyć tego, że te, które stanowią imitację naturalnych materiałów cieszą się dziś wyjątkowo dużą popularnością.

Z sytuacją taką mamy do czynienia choćby w przypadku kolejnych kolekcji prezentowanych przez płytki Argenta, choć oczywiście, przykłady moglibyśmy mnożyć. Warto zadać sobie zatem pytanie o źródła wspomnianego fenomenu zwłaszcza, że odpowiedź na nie wcale nie wydaje się trudna.

Naturalne materiały wnętrzarskie takie, jak kamień, marmur i cegła, zawsze były cenione. Przez lata stały się symbolem powodzenia finansowego i wysokiej pozycji społecznej tych osób, które decydowały się na zainwestowanie w nie. Dziś ich prestiż nie jest już może tak duży, zainteresowanie nimi wcale jednak nie spada. Osoby zastanawiające się nad ich zakupem doceniają, że płytki są przyjazne środowisku. Wiele stylizacji wnętrz bazuje zresztą właśnie na poczuciu związku z naturą. Oczywiście, to, co naturalne, nie jest wcale wolne od wad. Nic więc dziwnego, że alternatywą są często właśnie imitujące drewno lub kamień płytki gresowe.